Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Electronic Transformer Type | SMPS Transformers |
| Type | EE Ferrite Core |
| Power | 0.1 kVA |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage ' | SMPS |
| Feature | Customised core |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Electronic Transformer Type | Flyback Transformers |
| Power | 0.1 kVA |
| Input Voltage | 230 |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 |
| Material | Copper |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Application | Flyback SMPS |
| Core Type | ETD Core |
| Electronic Transformer Type | Flyback Transformers |
| Current | 10 amp |
| Primary Voltage | 85–265 V AC |
| Power | 0.5 kVA |
| Input Voltage | 350VDC |
| Packaging Type | Box |
| Phase | Single Phase |
| Material | Ferrite Core |
| Input Current | 1.6 amp |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Electronic Transformer Type | Flyback Transformers |
| Power | 0.1 kVA |
| Input Voltage | 350VDC |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 |
| Material | Copper |
| Output Voltage | 14 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Power | 0.1 kVA |
| Type | High Frequency |
| Current | 1 amp |
| Warranty | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 15W |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Power | 0.1 kVA |
| Electronic Transformer Type | SMPS Transformers |
| Input Voltage | 230V |
| Current | 10 amp |
| Usage/Application | SMPS Power Supply ,LED Driver ,CFL LAMP Ballast ,Telecom Power Supply ,IGBT Gate Driver Transformer |
| Frequency | 50Hz |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Current | 1 amp |
| Electronic Transformer Type | Flyback Transformers |
| Power | 0.1 kVA |
| Input Voltage | 80-300 V |
| Dimension | EE16x8x5 |
| Phase | Single Phase |
| Power Supply | Electric |
| Cooling Type | Dry Type |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Copper |
| Packaging Type | Box |
Additional Information: